Najczęściej wybieraną funkcją terminala wśród naszych klientów od Warszawy po Żyrardów jest eVoucher. Możliwość dodatkowego zysku czyli doładowania telefonów. Prowizja w zależności od operatora wynosi od 5,5 do 9%. Realizując zadeklarowany poziom sprzedaży, otrzymujesz rabat na miesięczny czynsz w wysokości 10 zł. Obrót ten wynosi 2000 zł miesięcznie jeśi chcesz mieć najwyższe prowizje, lecz zmniejszając je o 1%, wystarczy sprzedaż doładowań na poziomie 1000 zł. Deklarowanie przychodu nie jest obligatoryjne, lecz wówczas nie otrzymujesz rabatu na czynsz.

CashBack to kolejna usługa realizowana na terminalach Verifone. Jeśli klienci bezskutecznie szukaja w okolicy bankomatu, Twój terminal może stać się bankomatem. Za każdą wypłatę otrzymujesz 0,30 zł.

Usługa eBill to nic innego jak przyjmowanie opłat za rachunki. Jeśli w pobliskich bankach lub urzędach pocztowych kolejki nie mają końca, możesz przyjmować płatności od emerytów za prąd, gaz itp. Przyjmując płatność gotówką zarobisz 0,80 zł. Gdy klient płaci kartą zarobisz 0,99 zł.

Możesz też przyjmowac płatności BLIK-iem. Zapłacisz wówczas mniejszą prowizję – 0,37% + 0,03 zł. To coraz popularniejsza forma płatności wykorzystująca łączność internetową i pomijającą  VISA, Master itd.

 

Funkcja DCC pozwala przyjąć płatność w walucie kraju wystawcy karty. Za przyjęcie płatności w walucie zapłacisz prowizję o 1% niższą niż w przypadku przyjęcia płatności w złotówkach.

 

 

Jak wynika z raportu NBP  w II kwartale 2014 r. przy użyciu kart przeprowadzono 435,8 mln transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę 37,6 mld zł. W porównaniu z poprzednim kwartałem stanowiło wzrost odpowiednio o 11,7 proc. i 11,6 proc. Nastąpił także wzrost liczby punktów handlowo-usługowych, które są przystosowane do akceptacji kart płatniczych. Na koniec czerwca 2014 r. było o 13,7 tys. więcej niż w marcu 2014.r.

Dane te wskazują jak istotne staje się posiadanie w sklepie czy punkcie usługowym możliwości płacenia kartą. W porównaniu z krajami starej Unii, w Polsce przypada 3-4 razy mniej terminali na jednego mieszkańca.

Terminal to nowi klienci, którzy z wyboru nie noszą ze sobą gotówki. Jest ich coraz więcej. Nie pozwól aby Cię ominęli tylko dlatego, że nie mogą zapłacić kartą.