Koronawirus

Szanowni klienci MP SYSTEM!

Informujemy, że od momentu wprowadzenia stanu epidemii w Polsce pracujemy prawie normalnie. W naszych punktach handlowo-serwisowych w Warszawie, Pruszkowie i Grodzisku Mazowieckim z naszej strony przebywa tylko jedna osoba. Z drugiej zaś, ze względu na charakterystykę działalności, praktycznie nie zdarza się aby było więcej niż dwie osoby jednocześnie (przeważnie jeden na jeden), a dziennie odwiedza nas max. 5 osób. Lokale są wietrzone i dostatecznie przestronne, aby nikt nie ponosił ryzyka infekcji drogą kropelkową. Każdy z klientów, może u nas umyć ręce. Po przeprowadzeniu telefonicznego wywiadu wykonujemy też interwencje i przeglądy u klienta. Warunkiem naszej wizyty jest brak osób kaszlących/kichających oraz brak dużej liczby klientów (kolejek). My zaś ze swojej strony gwarantujemy, że wozimy ze sobą i regularnie używamy płynu dezynfekującego do rąk.
Niniejsze oświadczenie, jest o tyle ważne, że w zeszłym roku został na nas nałożony obowiązek zgłaszania wykonanych przeglądów do Urzędu Skarbowego. W połowie marca pewien US zwrócił się do mnie o podanie daty przedostatniego przeglądu u jednego z moich klientów (podobnie jest w innych firmach z branży – są wzywane do podawania danych podatników, którzy nie zrobili przeglądu przed upływem dwóch lat od poprzedniego). Niestety wiem już, że rzeczony klient otrzyma mandat w wysokości 300 zł, bo tak jest zapisane w rozporządzeniu. Niewykluczone, że będzie również zobligowany do zwrotu ulgi w wysokości 700 zł (ten zapis w rozporządzeniu został już kiedyś wykorzystany w przypadku innego naszego klienta).
Proszę zatem pamiętać, że o ile nie uzyskacie Państwo indywidualnej zgody na przesunięcie terminu przeglądu, należy go zrobić, bo nawet mandat nie zwalnia z jego wykonania…